Įkelti puslapio turinį

Galite įkelti turinį žemiau esančiam puslapiui. Jei keičiate puslapio pavadinimą, taip pat galite įkelti turinį kitam puslapiui. Jei puslapio pavadinimas tuščias, jis bus pavadintas pagal failo pavadinimą.

Failas, iš kurio įkelti puslapio turinį
Page name
Komentaras
Lietuvos sostine?

Locked History Actions

Spread-Spectrum Method

Žodis angliškai:

Spread-Spectrum Method

Žodis lietuviškai

Išskleisto spektro metodas


Apibrėžimas

Išskleisto spektro metodas - tai "vandens ženklų" (angl. digital watermarking) technologija, kuri naudojama informacijai slėpti garso įrašuose. Naudojant šią technologiją, siauros dažnių juostos slaptos informacijos dedamosios yra dalis viso audio signalo, kurio dažnių juosta yra labai plati. Minėtų dedamųjų energijos lygiai signale yra labai žemi, todėl jas aptikti yra labai sunku.

Šis metodas yra atsparus atakoms, kadangi norint pašalinti slaptą informaciją iš signalo yra reikalingas aukštos amplitudės ir plačios dažnių juostos triukšmo signalas. Jį panaudojus, dažnai yra iškraipoma ar sunaikinama ne tik slapta informacija, bet ir pats nešantysis signalas.

Technologija naudojama skaitmeninės nuosavybės apsaugai nuo piratavimo, informacijos autentifikavimo, karyboje ir kitose srityse.

Veikimo principas

Paveiksle pavaizduotas šio metodo veikimo principas. Slapta žinutė (message) yra moduliuojama pseudo-atsitiktine seka. Ji yra "pseudo", kadangi iš tiesų ji yra generuojama pagal slapto rakto parametrus. Toliau moduliuota žinutė siunčiama į įrenginį (Watermark shaping filter), kuris atsakingas už koduotos žinutės įterpimą į garso signalą. Jo veikimas pagrįstas žmogaus klausos modeliu (žmogus neturi girdėti įrašo pasikeitimų dėl perduodamos informacijos). Taip pat įrenginys turi suderinti informacinį signalą taip, kad jo galia nebūtų pernelyg maža. Visas šis procesas vadinamas "Scalling" - informacinių dedamųjų suderinimas su nešančiuoju signalu taip, kad jų negirdėtų žmogus ir jų galia nebūtų pernelyg maža. Visa tai atlikus, informacinės dedamosios yra įterpiamos į nešantįjį signalą.

3.jpg

Priemus užkoduotą įrašą, galime iš jo atkoduoti slaptą informaciją, jei žinome slaptą raktą, kuriuo buvo sugeneruota pseudo-atsitiktinė seka. Atkodavimas atliekamas pasitelkus tiesinės koreliacijos metodą ir kitas matematines operacijas.

Naudota literatūra

http://omen.cs.uni-magdeburg.de/cms/upload/lehre/sommer05/audio_watermarking_techniques.pdf

http://www.ece.uvic.ca/~elec499/2003a/group09/w/watermarking.htm